August 2018: West Soft Development A/S bliver en del af uptime. Læs mere her.

West Soft Development A/S bliver til Uptime Development A/S

27. august 2018 kl. 08:00

Uptime Development A/S. Nyt Navn. Samme mennesker. Samme kvalitet.

I West Soft Development A/S har vi i en længere periode i 2018 ligget i forhandlinger med Uptime Group. Forhandlingerne har ført til, at vi i juli måned solgte 51 % af aktierne til den estiske softwarevirksomhed.

Vi har valgt at fusionere med Uptime Group for at blive en del af en større international organisation. Som en del af Uptime Group, kan vi byde ind på større udviklingsopgaver, der kræver mere manpower, end den vi allerede har i dag med vores ni medarbejdere i Vejle.

Alle ni medarbejdere har takket ja til at følge med over i Uptime Development A/S, og fra domicilet i Vejle fortsætter vi med at udvikle specialtilpassede softwareløsninger til både mindre og mellemstore virksomheder, det offentlige og store internationale koncerner.

I samarbejde med vores afdelinger i Norge, Schweiz, Makedonien og Estland kan vi nu tilbyde nye teknologier, større teams og løse udviklingsopgaverne endnu mere effektivt til glæde for dig som kunde eller samarbejdspartner.

Du kan læse mere om fusionen i vedhæftede pressemeddelelse.

Venlig hilsen
Ronni Haastrup Madsen

Ronni Haastrup Madsen og Eero Tohver

Adm. direktør i Uptime Group Eero Tohver og adm. direktør i Uptime Development A/S Ronni Haastrup Madsen glæder sig til at byde ind på større og mere krævende opgaver inden for specialedesignede softwareløsninger.

Har du spørgsmål?

Adm. direktør
Ronni Haastrup Madsen
77 34 12 32
Ronni.Madsen@uptimedevelopment.dk

Medarbejderstaben i Uptime Development A/S – Vejle

Vi kan fremover træffes på følgende mailadresser:

Anders Møller Andersen
Anders.Andersen@uptimedevelopment.dk

Steffen Mortensen
Steffen.Mortensen@uptimedevelopment.dk

Emil Klindt
Emil.Klindt@uptimedevelopment.dk

Jakob Koed Holm
Jakob.Holm@uptimedevelopment.dk

Martin Hjord Nielsen
Martin.Nielsen@uptimedevelopment.dk

Mathias skovvang Petersen
Mathias.Petersen@uptimedevelopment.dk

Nick Støttrup Nissen
Nick.Nissen@uptimedevelopment.dk

Ronni Haastrup Madsen
Ronni.Madsen@uptimedevelopment.dk

Spørgsmål - Ring nu 7020 6959

Lad os hjælpe dig med dit udviklingsprojekt!

Indtast dine kontaktinformationer herunder og lad os tage en uforpligtende snak om dit projekt.

Tak for din henvendelse!

Du vil høre fra os hurtigst muligt. For at vi kan hjælpe dig bedst muligt må du meget gerne udylde nedenstående felter. Du behøver ikke udfylde det hele, men bare hvad du synes er relevant:

Du er også velkommen til at ringe på 7020 6959

Loading...

Gemmer oplysninger....

Tak for din henvendelse!

Detajlerne om dit projekt er nu blevet sendt. Vi kontaker dig hurtigst muligt.

Kontakt os og få et overslag på dit projekt